Русский Українська

Ukrainian Arrow word «Paradise for Lovers» play free online - The Scandinavian crossword puzzle is one of the most popular types of crossword puzzles. The definitions of words are given in boxes directly inside the grid, and the words-answers are written in the directions indicated by the arrows.

Ukrainian Arrow word «Object of love» play free online - The Scandinavian crossword puzzle is one of the most popular types of crossword puzzles. The definitions of words are given in boxes directly inside the grid, and the words-answers are written in the directions indicated by the arrows.

Ukrainian Arrow word «Merry Feeling» play free online - The Scandinavian crossword puzzle is one of the most popular types of crossword puzzles. The definitions of words are given in boxes directly inside the grid, and the words-answers are written in the directions indicated by the arrows.
Онлайн Сканворди українською мовою Історія виникнення словесних головоломок налічує майже дві тисячі років. Знайдені археологами знахідки дозволяють стверджувати, що вже в першому столітті нашої ери у європейців були ігри, що віддалено нагадують сучасний кросворд.

Найбільшого розвитку цей напрямок одержав в 19-20 століттях, коли настали часи розквіту науки. Причому першу половину останнього можна з упевненістю назвати часом виникнення і популяризації кросворду. Саме в цей час з'являється кросворд в сучасному поданні про цю головоломку.

Однак, ніщо не стоїть на місці. Друга половина 20 століття і початок століття 21-го сприяють розвитку кросвордних головоломок, виникненню безлічі їх різновидів. Багато в чому цьому сприяє їх публікація у пресі. При цьому в різних країнах на популярність певних видів впливають історичні особливості.

До однієї з таких особливостей, наприклад, слід віднести консерватизм газет. Наприклад, на Заході дуже багато газет досі мають дизайн, який у них з'явився ще з моменту заснування. Відповідне ставлення в таких газетах і до кросворда — тут не дуже вітається новаторство. На території пострадянського простору подібний консерватизм спостерігався до горбачовських часів. Наступні за тим зміни принесли «моду на все нове». Став масово змінюватися дизайн газет, і самі видання намагалися слідувати «віянню часу».

Однак, досить скоро товариство «збило оскому» часу застою, і прагнення до змін потихеньку стало стихати. Так що, можна сказати, вже до середини минулого десятиліття на території пострадянського простору виробився певний «шаблонно-ширвжитковий» дизайн газет, які реально відрізняються тільки від газет радянського часу, а один від одного, в більшості своїй, тільки логотипами.

Дані тенденції відбилися і на кросвордних головоломках. Не зважаючи на те, що до сьогоднішнього дня їх розвелося безліч, публікують газети все-таки найчастіше сканворди. Ця тенденція, властива більш російській глибинці, — своєрідна данина постперебудовного часу, якийсь психологічний «ритуал», яким як би показують «ми зробили ривок після періоду застою».

На другому місці після сканвордів, з невеликим розривом у популярності, йдуть кросворди. Найчастіше їх публікують видання, які або віддані традиціоналізму, або просто не «комплексують» щодо «совкового минулого».

Однак порівнювати кросворди й сканворди, орієнтуючись виключно на «моду», було б не правильно. Насправді це два різних типи кросвордних головоломок, кожен з яких має як свої переваги, так і недоліки.

Так, наприклад, до переваг кросворду можна віднести можливість розлогого, а значить більш продуманого, питання до загадуваного слова. При цьому обмеженість розміру сканвордних питань не робить їх менш «повноцінними» або менш «інтелектуальними». Це просто два абсолютно різних по стилю, з яких перший частіше є прямим визначенням загадувати слова, а другий — асоціативним.

Що стосується дизайнерського виконання кросворду і сканворду, очевидно, що перший надає виданню більш солідний класичний вид, тоді як другий — більш сучасний. При цьому в оформленні сканвордів цілком доречно кольорове оформлення, вставка всіляких зображень, як мальованих, так і фотографій, в залежності від стилю головоломки, який розробляється відповідно до стилю видання; тоді як кросворд не особливо розташовує до гри кольору, та й вставляються всередину зображення не сприяють поліпшенню його виду. Основна естетика кросворду, найчастіше, полягає в його симетричності, яка, за традицією, повинна бути дотримана, як мінімум, по одній осі. При цьому найчастіше кросворд симетричний по обох осях. Іноді зустрічаються кросворди з круговою симетрією.

Що стосується недоліків кросворду і сканворду — це скоріше умовності, ніж реальні недоліки. Так у першого основним недоліком є непостійний розмір тексту, що містить питання і відповіді до головоломки; а у другого — неможливість дати розлоге визначення загадувати слову.

Розглянувши два основних, так би мовити, «метра» серед представників словесних головоломок, слід зазначити, що після приходу до друку і популяризації сканворди з'явилися згодом на території пострадянського простору головоломки вже не мали в друку такого успіху, як їх попередники. Почасти, це пояснюється «пересиченням новизною», частково не відповідає попиту зростанням кількості друкованих видань, а почасти й зростанню впливу інтернету, внаслідок чого став змінюватися формат сприйняття інформації. Якщо ще 10 років тому і в містах, і в міжміському громадському транспорті людина, що читає газету і розгадувати в ній кросворд, був досить поширеним стереотипним образом, то в останні роки все частіше навіть старше покоління можна побачити, як мінімум, за персональним комп'ютером або з ноутбуком, а то і з планшетом.

Звичайно, дані зміни більше властиві для України, Білорусі та європейській частині Росії, тоді як вплив інтернету на глуху російську глибинку, найімовірніше, стане серйозним ще не скоро. Проте, дана тенденція є загальносвітовою, і перехід від паперового формату подачі інформації до електронного неминучий повсюдно. Тому вже сьогодні багато видань відмовляються від виходу друкованої версії, повністю зосереджуючи свою діяльність в рамках сайту в інтернеті. Сприяє такій тенденції ще і той факт, що депресивні тенденції в світовій економіці досі так і не змогли стабілізуватися, змушуючи, таким чином, засоби масової інформації скорочувати витрати на своє утримання. А якщо врахувати, що закупівля паперу для випуску чергового випуску видання складає, часто, більшу частину бюджету випускається номера, природно, частіше за все, цю статтю витрат намагаються прибрати в першу чергу.

Втім, розглядати словесні головоломки виключно через призму «бізнесу» в пресі було б невірно. Слід пам'ятати, що це в першу чергу гра що розвиває. І, як і у кожної гри, у кожного виду кросвордів нерідко є як свої «фанати», часто об'єднуються в клуби любителів відповідного виду кросворду, так і противники, які вважають певні види кросвордів «неповноцінними» або «менш інтелектуальними», зважаючи на відмінності останніх від сучасного уявлення про кросворд, який сформувався в першій половині 20-го століття.

Також словесні головоломки часто використовуються в навчальному процесі як одна з ефективних його форм. Нерідко у ВНЗ та інших навчальних закладах учням задають як завдання скласти певний вид словесної головоломки, використовуючи для цього слова профільної тематики.
Join us if you are a true crossword puzzler!
Группа Кроссвордов и головоломок на facebook Сменить на New design